Author: GazetaLajm

1 1,816 1,817 1,818 1,819 1,820 1,830 18180 / 18292 POSTS
Politikani serb krahason vrasjen e vëllezërve Bytyçi me rastin e Gorazhdecit

Politikani serb krahason vrasjen e vëllezërve Bytyçi me rastin e Gorazhdecit

Kryetari i partisë Serbia e Bashkuar, Dragan Markoviq Palma, e ka vlerësuar skandaloze deklaratën e ambasadorit amerikan në Beograd Kyle Scott me të c ...
Tre ministra dhe Avokati i Popullit raportojnë për minierën e re të KEK’ut

Tre ministra dhe Avokati i Popullit raportojnë për minierën e re të KEK’ut

Nesër paradite, tre ministra të kabinetit qeveritar të Haradinajt dhe avokati i popullit do të diskutojnë për Minierën e Re të KEK-ut. Nga ora 10 ...
Kryeministri s’mund t’i ikën detyrës për ta udhëhequr dialogun, thotë deputeti i LDK’së

Kryeministri s’mund t’i ikën detyrës për ta udhëhequr dialogun, thotë deputeti i LDK’së

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, ka thënë se LDK-ja është për dialog dhe se këtë koncept kjo parti e ka pasë që shumë vite. ...
Përfshihet nga flakët një banesë në Durrës, zbulohen shkaqet

Përfshihet nga flakët një banesë në Durrës, zbulohen shkaqet

Mbrëmjen e sotme një banesë është përfshirë nga flakët në Durrës. Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Vasil Mici”. Mësohet se zjarri ka qenë aksiden ...
Rregullat e reja të Trump për emigrantët

Rregullat e reja të Trump për emigrantët

Pas një urdhri të gjykatës për të ribashkuar më shumë se 2,000 fëmijë të emigrantëve të cilët ishin ndarë nga prindërit e tyre në maj dhe qershor, adm ...
Përshpejtimi i dialogut me Serbinë s’i konvenon Kosovës, thotë Gorani

Përshpejtimi i dialogut me Serbinë s’i konvenon Kosovës, thotë Gorani

Dukagjin Gorani nga Partia Socialdemokrate ka folur rreth dialogut Kosovë-Serbi, si dhe rreth asaj se a do të duhej presidenti Hashim Thaçi të vazhdoj ...
Trump: Diskutimet me Korenë e Veriut, në rrugën e duhur

Trump: Diskutimet me Korenë e Veriut, në rrugën e duhur

Presidenti amerikan, Donald Trump theksoi sot se diskutimet me Korenë e Veriut, ku sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, zhvilloi sërish një vizi ...
Haradinajt, në bjeshkët e Gllogjanit për ditëlindjen e Ramushit [Foto]

Haradinajt, në bjeshkët e Gllogjanit për ditëlindjen e Ramushit [Foto]

Sot kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, feston ditëlindjen. Për 50 vjetorin e lindjes, Ramushi me gruan dhe fëmijët, si dhe me nipin Luanin kanë ...
Tadiq kërkon përgjegjësi nga Vuçiq për “humbjen e Kosovës”

Tadiq kërkon përgjegjësi nga Vuçiq për “humbjen e Kosovës”

Ish-presidenti serb, Boris Tadiq, u akuzua nga qeveria aktuale e Serbisë për deklarata kundër presidentit aktual, Aleksandar Vuçiq, në lidhje me Kosov ...
Dështon transferi i Bathas në Greqi, shkak Shqiponja

Dështon transferi i Bathas në Greqi, shkak Shqiponja

Vetëm, pak ditë më parë, klubi grek i Superligës, AEL Larissa kishte njoftuar në faqen e tij zyrtare se kishte arritur marrëveshjen për transferimin e ...
1 1,816 1,817 1,818 1,819 1,820 1,830 18180 / 18292 POSTS