Author: GazetaLajm

1 1,814 1,815 1,816 1,817 1,818 1,991 18160 / 19906 POSTS
“I ndodhi Berishës, kurse tani Ramës!” Ish Presidenti tregon “fatin” e kryeministrave

“I ndodhi Berishës, kurse tani Ramës!” Ish Presidenti tregon “fatin” e kryeministrave

Ish Presidenti i Shqipërisë Bamir Topi ka dhënë një deklaratë që mund të quhet si një “përkufizim” i asaj që i ndodh përgjithësisht kryeministrave shq ...
Zyrtare: Andre Schurrle bëhet me skuadër të re

Zyrtare: Andre Schurrle bëhet me skuadër të re

Fituesi i Kupës së Botës me Gjermaninë në vitin 2014, Andre Schurrle, është edhe zyrtarisht lojtar i Fulhamit. Fulhami ka konfirmuar se e ka tran ...
SHBA i bën thirrje Rusisë që t`i japë fund okupimit të Krimesë

SHBA i bën thirrje Rusisë që t`i japë fund okupimit të Krimesë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës refuzojnë të pranojnë pretendimet e Rusisë për sovranitetin mbi Krimenë e Ukrainës duke i bërë thirrje Moskës t’i japë ...
Daçiq nesër takon John Boltonin, këshilltarin e Trumpit – prezanton idenë e ndarjes së Kosovës

Daçiq nesër takon John Boltonin, këshilltarin e Trumpit – prezanton idenë e ndarjes së Kosovës

Një delegacion i nivelit të lartë, i prirë nga kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, po qëndron në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku po merr pjesë ...
Shkatërrohet me kazmë ylli i Donald Trumpit në Hollywood

Shkatërrohet me kazmë ylli i Donald Trumpit në Hollywood

Ylli i Presidentit Donald Trump në “Walk of Fame” në Hollywood u vandalizua përsëri. I dyshuari thuhet se ka përdorur një kazmë për të shkatërrua ...
Dy të lënduar nga përplasja mes kamionit dhe veturës në Landovicë

Dy të lënduar nga përplasja mes kamionit dhe veturës në Landovicë

Në fshatin Landovicë të komunës së Prizrenit një kamion është ndeshur me një veturë. Fotografitë nga vendi i ngjarjes shfaqin të dëmtuar rëndë nj ...
Shtyhet takimi i dytë Trump-Putin

Shtyhet takimi i dytë Trump-Putin

Shtëpia e Bardhë tha të mërkurën se Presidenti Donald Trump dhe udhëheqësi rus Vladimir Putin nuk do ta mbajnë takimin e tyre të dytë para vitit të ar ...
Arifi: Vende të BE’së kërkuan që Serbia të lirohet nga obligimi për Kosovën

Arifi: Vende të BE’së kërkuan që Serbia të lirohet nga obligimi për Kosovën

Kreu i delegacionit kosovar për dialogun teknik me Serbinë, Avni Arifi ka thënë se në kohën kur Kosova nuk ishte e gatshme të vazhdojë dialogun për sh ...
Juncker, jo shumë optimist para takimit me Trumpin

Juncker, jo shumë optimist para takimit me Trumpin

Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Junker theksoi për stacionin televiziv gjerman ZDF se nuk ishte shumë optimist para negociatave me presi ...
Sa vende pune u krijuan në Kosovë nga viti 2010

Sa vende pune u krijuan në Kosovë nga viti 2010

Sipas strategjisë së Evropës Juglindore 2020, një arritje e rëndësishme, sa i përket vendeve të Ballkanit Perëndimor, është shtimi i më shumë se 600 m ...
1 1,814 1,815 1,816 1,817 1,818 1,991 18160 / 19906 POSTS

COVID-19 Statistika

Këtu i keni informatat e fundit lidhur me pandeminë COVID-19