Author: GazetaLajm

1 1,779 1,780 1,781 1,782 1,783 1,830 17810 / 18292 POSTS
Shpërblehet Modric [Video]

Shpërblehet Modric [Video]

Luka Modric është shpërblyer nga FIFA Mesfushori i Real Madridit edhe pse sot nuk ishte në element është zgjedhur lojtari i ndeshjes se Kroacisë. ...
Aksident në Korçë, një person dërgohet në spital

Aksident në Korçë, një person dërgohet në spital

Në orët e mbrëmjes një aksident me pasojë një person të plagosur ka ndodhur në qendër të qytetit të Korçës. Një automjet ka goditur një këmbësor, ...
Shpeshtohen vjedhjet e lopëve në Novobërdë [Video]

Shpeshtohen vjedhjet e lopëve në Novobërdë [Video]

Me hajna janë në zor banorët e Novobërdës. Madje, vjedhje që kanë cak lopët ndodhën edhe në shtëpinë e kryetarit të komunës. Por policia ende ...
Masakroi djalin me mjete të forta, rrëfimi i babait në polici: Pse e vrava!

Masakroi djalin me mjete të forta, rrëfimi i babait në polici: Pse e vrava!

Babai i pesë fëmijëve, Xhavit Tema, qe la te vdekur pas rrahjes, djalin tij, gjatë marrjes në pyetje nga hetuesit për ngjarjen e rëndë të ndodhur më 2 ...
Kroacia kalon në gjysmëfinale duke shkelur mbi Rusët [Video]

Kroacia kalon në gjysmëfinale duke shkelur mbi Rusët [Video]

Kroacia është kundërshtari i Anglisë në gjysmëfinale, pasi triumfoi me 11-metërsha ndaj organizatorëve të Rusisë, shkruan Gazeta Lajm 120 minuta dr ...
Ministri, Hasani shkon në Bruksel dhe thotë se i kanë hapur 85 mijë vende të reja të punës

Ministri, Hasani shkon në Bruksel dhe thotë se i kanë hapur 85 mijë vende të reja të punës

Ministri i Industrisë dhe Tregtisë së Kosovës, Bajram Hasani, qëndroi të enjten në Bruksel. Aty ai raporti para Bordit të Këshillit Rajonal për Bashkë ...
Japoni, 49 të vdekur nga rrëshqitjet e dheut

Japoni, 49 të vdekur nga rrëshqitjet e dheut

Të paktën 49 persona u vranë dhe më tepër se 47 të tjerë figurojnë të zhdukur në Japoninë jugperëdnimore, për shkak të rrëshqitjeve të dheut, nga shir ...
Shmanget tragjedia në Sarandë, anija me vela rrëmbehet nga dallgët, shpëtohet nga motovedeta

Shmanget tragjedia në Sarandë, anija me vela rrëmbehet nga dallgët, shpëtohet nga motovedeta

Deti me dallgë ka shkaktuar probleme të shumta ditën e sotme, ku 3 pushues humbën jetën pasi u mbytën në det, por probleme janë shkaktuar edhe me mjet ...
Vërshimet në Malishevë kan shembur edhe urën e cila lidh dy lagje [Video]

Vërshimet në Malishevë kan shembur edhe urën e cila lidh dy lagje [Video]

Në Malishevë ura e shembur po e pamundëson qarkullimin mes dy lagjeve U rrënua për të zgjidhur një problem, por shkaktoi një tjetër më të madh. ...
Prap Rusia barazon rezultatin [Video]

Prap Rusia barazon rezultatin [Video]

Rusia ka barazuar rezultatin kundër Kroacisë Ishte Mario Fernandez që shënoi pas një ndërprerje në minutën e 115’të. /GE ...
1 1,779 1,780 1,781 1,782 1,783 1,830 17810 / 18292 POSTS