Author: GazetaLajm

1 1,765 1,766 1,767 1,768 1,769 1,830 17670 / 18292 POSTS
Isufi: Jemi gati për Malmon, nuk do të dorëzohemi

Isufi: Jemi gati për Malmon, nuk do të dorëzohemi

Drita do të përballet me gjigantin e futbollit suedez, Malmon, ndërsa trajneri Bekim Isufi beson se skuadra e tij do t’i ketë rastet e veta. Isuf ...
Ministri Ismaili: Paga të dinjitetshme për mjekët tanë

Ministri Ismaili: Paga të dinjitetshme për mjekët tanë

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, ka bërë të ditur se profesionistët shëndetësor shumë shpejt do të marrin pagat me rritje, apo siç ka thënë ai, ...
Çeku godet Beogradin për largimet e pjesëtarëve serbë nga FSK’ja

Çeku godet Beogradin për largimet e pjesëtarëve serbë nga FSK’ja

Rreth 40 pjesëtarë të FSK’së gjatë javës së fundit e kanë braktisur ushtrinë e Kosovës. Kjo është bërë pas presioneve të që zyrtarë nga Beogradi ua ka ...
Për Mickoskin dhe VMRO-në më e rëndësishme është mbrojtja e krimit sesa ardhmëria e shtetit

Për Mickoskin dhe VMRO-në më e rëndësishme është mbrojtja e krimit sesa ardhmëria e shtetit

Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickovski çdo ditë tregon se për të më e rëndësishme është mbrojtja e krimit dhe fati i Nikolla Gruevskit sesa ardh ...
Lufta për Teatrin Kombëtar, PD kërkon kreun e hipotekës në dëgjesë

Lufta për Teatrin Kombëtar, PD kërkon kreun e hipotekës në dëgjesë

Deputetët e Partisë Demokratike kanë thirrur për të dëshmuar në Komisionin Parlamentar të Kulturës, kreun e Hipotekës Valdrin Pjetri, ditën e mërkurë ...
1.3 ton drogë në Kavajë, prokuroria kërkon burg për këto 5 persona

1.3 ton drogë në Kavajë, prokuroria kërkon burg për këto 5 persona

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka mbyllur dosjen e 1.3 tonëve të drogës që u kapën në Kavajë thuajse një vit më parë. Në njoftimin e bërë public k ...
Vlorë, vajza që vuante nga epilepsia rrezikon të mbytet, shpëtohet nga roja bregdetare

Vlorë, vajza që vuante nga epilepsia rrezikon të mbytet, shpëtohet nga roja bregdetare

Një 25-vjeçare është shpëtuar nga roja bregdetare në qytetin e Vlorës. E reja ishte duke u larë në det në momentin kur është vënë re nga roja bre ...
Top Channel në krizë? Ledioni Liço mesazh “lamtumire” punonjësve?

Top Channel në krizë? Ledioni Liço mesazh “lamtumire” punonjësve?

Drejtuesi i emisionit ‘The Voice’ në Top Channel, Ledion Liço, ju ka dërguar një mesazh lamtumire stafit të këtij spektakli. Në mesazhin e tij Li ...
Prishtina kalon sfidën e vizave – udhëton për Luksemburg

Prishtina kalon sfidën e vizave – udhëton për Luksemburg

FC Prishtina ka lajmëruar me anë të një postimi se ka arritur të pajiset me viza nga ambasada zvicerane në Kosovë FC Prishtina pritet që të zhvil ...
Hoti i reagon Kadri Veselit: Je i frustruar dhe i dobët si lider

Hoti i reagon Kadri Veselit: Je i frustruar dhe i dobët si lider

Pasi Kadri Veseli i reagoi Isa Mustafës duke i thënë drejtoje dialogun edhe pse kreu i opozitës është duke u rehabilituar nga sëmundja, është përgjigj ...
1 1,765 1,766 1,767 1,768 1,769 1,830 17670 / 18292 POSTS