Author: GazetaLajm

1 1,764 1,765 1,766 1,767 1,768 1,847 17660 / 18465 POSTS
Presidentja e Kroacisë ia dhuron fanellën Kryeministres së Britanisë. Shihni reagimin e saj

Presidentja e Kroacisë ia dhuron fanellën Kryeministres së Britanisë. Shihni reagimin e saj

Presidentja kroate, Kolinda Grabar-Kitaroviq, iu ka bërë një dhuratë shumë simbolike presidentit Trump dhe kryeministres britanike Theresa May. Ajo iu ...
Aktakuzë ndaj Tomë Gashit, zbuloi dëshmitarin e mbrojtur në rastin “Toka”

Aktakuzë ndaj Tomë Gashit, zbuloi dëshmitarin e mbrojtur në rastin “Toka”

Prokuroria Themelore në Prishtinë, ka ngritur aktakuzë ndaj avokatit Tomë Gashi, duke e ngarkuar për shkelje të fshehtësisë së procedurës. Sipas ...
Hashim Thaçi jep intervistë në Ankara, kërkon përkthim “preciz”

Hashim Thaçi jep intervistë në Ankara, kërkon përkthim “preciz”

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, me ftesë të presidentit të rizgjedhur të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, kishte udhëtuar për në Turqi ...
Haradinaj viziton Nexhmije Pagarushen pas daljes nga spitali

Haradinaj viziton Nexhmije Pagarushen pas daljes nga spitali

Kryeministri Ramush Haradinaj pas kthimit nga Samiti në Londër, ka vizituar ikonën e muzikës shqiptare, Nexhmije Pagarushën, në banesën e saj. Kr ...
Vetëvritet afgani që u dëbua nga Gjermania

Vetëvritet afgani që u dëbua nga Gjermania

Ministria e Brendshme e Gjermanisë tha se një nga 69 azilkërkuesit afganë, të dëbuar nga Gjermania javën e kaluar, ka kryer vetëvrasje. "Kemi mar ...
Sadiku: Bordi i Trepçës është politik, nuk ka njohuri për minierat

Sadiku: Bordi i Trepçës është politik, nuk ka njohuri për minierat

Kryetari i Sindikatës së Punëtorëve të Trepçës, Shyqyri Sadiku, ka thënë se greva e minatorëve të Trepçës do të vazhdojë deri në realizimin e kërkesav ...
Pompeo: Irani po i përdor ambasadat për të planifikuar sulme terroriste

Pompeo: Irani po i përdor ambasadat për të planifikuar sulme terroriste

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo akuzoi sot Iranin se po i përdor ambasadat të saj për të planifikuar sulme terroriste në Evropë. "Vetëm j ...
Amerika vazhdon t’i kërkojë llogari Serbisë për vrasjen e vëllezërve Bytyqi

Amerika vazhdon t’i kërkojë llogari Serbisë për vrasjen e vëllezërve Bytyqi

Yll, Mehmet dhe Agron Bytyqi ishin shqiptarë nga Kosova me nënshtetësi amerikane, të cilët në vitin 1999 ishin arrestuar nga Serbia për kalim ilegal t ...
Sarri me Jorginhon në Chelsea?

Sarri me Jorginhon në Chelsea?

Maurizio Sarri mund të emërohet nesër menaxher në Chelsea e bashkë më të mund të shkojë edhe Jorginho si pjesë e një marrëveshje 65 milionë euro ...
Del Piero: Ronaldo i përshtatet Juventusit

Del Piero: Ronaldo i përshtatet Juventusit

Alessandro Del Piero beson se Cristiano Ronaldo i përshtetet Juventusit sepse “ka ambicie dhe është i uritur për trofe” por mbi të gjitha do ta rikthe ...
1 1,764 1,765 1,766 1,767 1,768 1,847 17660 / 18465 POSTS