Author: GazetaLajm

1 1,696 1,697 1,698 1,699 1,700 1,786 16980 / 17853 POSTS
Edi Rama uron Kroacinë, në foto me Kolindan

Edi Rama uron Kroacinë, në foto me Kolindan

Edi Rama e ka uruar presidentet e Kroacisë për fitoren kundër Anglisë në gjysmëfinale Kroatët mposhtën Anglinë me rezultat 2-1, me golat e Mandzu ...
Shpërblehet Perisic [Video]

Shpërblehet Perisic [Video]

Ivan Perisic sonte pati njërën prej ndeshjeve më të mira të tij në histori Ai shënojë gol për ta barazuar rezultatin dhe dërguar ndeshjen në vazh ...
Reagimi i presidentes së Kroacisë: Është e mundur, jemi në finale

Reagimi i presidentes së Kroacisë: Është e mundur, jemi në finale

Kombëtarja e Kroacisë është në finale të Kupës së Botës për herë të parë në histori të kombit të tyre. Këtë sukses Kroacia e ka arritur pas fitor ...
Kallet Zagrebi, kështu e festuan fitoren e Kroacisë [Video]

Kallet Zagrebi, kështu e festuan fitoren e Kroacisë [Video]

Pas fërshëllimës se fundit të ndeshjes gjysmëfinale në mes të Kroacisë dhe Anglisë, ka shpërthyer Zagrebi Kroacia kalojë për herë të parë në fina ...
Pakti detar me Shqipërinë, deklarata e Hahn vë në alarm të gjithë Greqinë

Pakti detar me Shqipërinë, deklarata e Hahn vë në alarm të gjithë Greqinë

Një deklaratë e eurokomisionerit Johannes Hahn për një ndryshim të mundshëm të kufijve mes Shqipërisë dhe Greqisë, ka ngjallur reagim të madh tek medi ...
VV komenton moskthimin e pajisjeve nga Sami Kurteshi

VV komenton moskthimin e pajisjeve nga Sami Kurteshi

Javën e kaluar u raportua se deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Sami Kurteshi, ende i shfrytëzon asetet e zyrës së Avokatit të Popullit, institucion të ...
Lufta tregtare e nisur nga SHBA’ja, betejë mes fuqisë e rregullave

Lufta tregtare e nisur nga SHBA’ja, betejë mes fuqisë e rregullave

Zyra e Përfaqësuesit Tregtar të SHBA-së shpalli të martën listën e tarifave shtesë prej 25 % ndaj produkteve të importuara nga Kina, me vlerë prej 200 ...
Gottemoeller: Ushtria e Kosovës do të formohet sipas Kushtetutës

Gottemoeller: Ushtria e Kosovës do të formohet sipas Kushtetutës

Zëvendës-sekretarja e Përgjithshme e NATO-s, Rose Gottemoeller ka thënë se procesi i formimit të Forcave të Armatosura të Kosovës, duhet të jetë në pë ...
Trump garanton Macronin se nuk ka përçarje SHBA-Evropë

Trump garanton Macronin se nuk ka përçarje SHBA-Evropë

Presidenti amerikan Donald Trump garantoi sot, gjatë një takimi me Emanuel Macron, se nuk ka një thyerje mes SHBA-së dhe Europës pavarësisht tensionev ...
Ish-kryenegociatorja thotë se Kosova duhet t’i qesë vija të kuqe Serbisë në dialog

Ish-kryenegociatorja thotë se Kosova duhet t’i qesë vija të kuqe Serbisë në dialog

Ish-kryenegociatorja e Kosovës për bisedimet me Serbinë, Edita Tahiri, i ka ftuar partitë politike për konsensus rreth fazës finale të dialogut me Ser ...
1 1,696 1,697 1,698 1,699 1,700 1,786 16980 / 17853 POSTS