Author: GazetaLajm

1 1,669 1,670 1,671 1,672 1,673 1,763 16710 / 17626 POSTS
Mashtron Presidenti, NISMA nuk e di që është formuar Ekipi Negociator

Mashtron Presidenti, NISMA nuk e di që është formuar Ekipi Negociator

Zyra e Presidentit të Kosovës e ka shpallur plotësisht funksional Ekipin Negociator, ku thuhet se subjektet politike të koalicionit janë bërë bashkë p ...
Shqipëria përmbush 4 nga 10 rekomandimet për korrupsionin politik dhe gjyqësor (Raporti)

Shqipëria përmbush 4 nga 10 rekomandimet për korrupsionin politik dhe gjyqësor (Raporti)

“Shqipëria ka bërë hapa përpara në lidhje me zbatimin e rekomandimeve për të parandaluar korrupsionin lidhur me parlamentarët, gjyqtarët dhe prokurorë ...
Para 10 viteve Zlatko Dalic ishte emigrant në Shqipëri, sot në finale të Botërorit

Para 10 viteve Zlatko Dalic ishte emigrant në Shqipëri, sot në finale të Botërorit

Zlatko Dalic, është trajneri i Kroacisë, i cili ka siguruar biletën për në finalen e madhe të Kampionatit Botëror ku do të ballafaqohet me Francën. ...
Do ikte me familjen në tragetin Sarandë-Korfuz, vdes 12-vjeçari italian

Do ikte me familjen në tragetin Sarandë-Korfuz, vdes 12-vjeçari italian

Një 12-vjeçar italian ndërroi jetë teksa udhëtonte me familjen e tij në traget nga Saranda drejt Korfuzit. Policia thotë se ditën e sotme ka ndër ...
NISMA Socialdemokrate me 8 deputetë edhe zyrëtarsht [Foto]

NISMA Socialdemokrate me 8 deputetë edhe zyrëtarsht [Foto]

Nisma Socialdemokrate, ashtu siç raportoi mbrëmë Indeksonline, ka nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi me kryetarin e Partisë Liberale Egjiptiane, Veto ...
Zjarrfikësit këmbëngulës, nuk largohen pa u ftuar në takim nga zyrtarët qeveritarë

Zjarrfikësit këmbëngulës, nuk largohen pa u ftuar në takim nga zyrtarët qeveritarë

Sindikata e Zjarrfikësve të Kosovës janë duke protestuar para ndërtesës së Qeverisë së Kosovës. Muharrem Beka, kryetar i sindikatës së Zjarrfikës ...
NATO vazhdon samitin, në fokus Afganistani

NATO vazhdon samitin, në fokus Afganistani

Udhëheqësit e NATO-s pritet të kthejnë vëmendjen sot kah konflikti në Afganistan. Ata mblidhen në ditën e dytë të samitit në Bruksel, i cili deri ...
Xherdan Shaqiri rikthehet në Serie A?

Xherdan Shaqiri rikthehet në Serie A?

Lazio i ka hedhur sytë kah sulmuesi shqiptar i Stoke Cityt, Xherdan Shaqiri, ka raportuar Il Corriere dello Sport. Xherdan Shaqiri ka përfunduar ...
Momenti kur George Clooney përplaset me makinën, ‘fluturon’ në ajër [Video]

Momenti kur George Clooney përplaset me makinën, ‘fluturon’ në ajër [Video]

Del video e aksidentit të aktorit të njohur George Clooney, i cili përfundoi në spital, pas një aksidenti që pësoi dje teksa ishte në Sardenjë në Ital ...
Stefanoviq akuzon Kosovën: Po i arrestoni serbët që ta pranojnë formimin e Ushtrisë

Stefanoviq akuzon Kosovën: Po i arrestoni serbët që ta pranojnë formimin e Ushtrisë

Ministri i brendshëm në Serbi, Nebojsha Stefanoviq ka thënë se arrestimi i serbëve në Gjilan, është presion ndaj tyre për ta pranuar formimin e Usht ...
1 1,669 1,670 1,671 1,672 1,673 1,763 16710 / 17626 POSTS