Author: GazetaLajm

1 1,564 1,565 1,566 1,567 1,568 1,582 15660 / 15820 POSTS
Greva e shtyn seancën e Apelit për vrasjen e Aulon Zekës

Greva e shtyn seancën e Apelit për vrasjen e Aulon Zekës

Sot në Gjykatën e Apelit ishte paraparë të mbahej seanca ndaj të miturve që po gjykohen për vrasjen e Aulon Zekës. Por për shkak të grevës së pun ...
Gjyqtarja polake kundërshton ligjin e pensionimit

Gjyqtarja polake kundërshton ligjin e pensionimit

Udhëheqësja e Gjykatës Supreme në Poloni është parë në punë më 4 korrik, duke kundërshtuar ligjin kontravers, i cili ka ulur moshën e daljes në pensio ...
Djali i liderit të IS-it është vrarë në Siri

Djali i liderit të IS-it është vrarë në Siri

Djali i Abu Bakr al-Baghdadit, liderit të grupit ekstremist, Shtetit Islamik (IS), është vrarë në një betejë në provincën siriane, Homs, ka njoftuar a ...
Më shumë se 1400 refugjatë të mbytur në Mesdhe

Më shumë se 1400 refugjatë të mbytur në Mesdhe

Ndërsa Evropa diskuton me forcë për trajtimin e emigrantëve, në Mesdhe ndodh një tragjedi pas tjetrës. Trafikantët vazhdojnë biznesin e tyre. Në ...
Gjermania kërkon infermiere nga Kosova dhe Shqipëria

Gjermania kërkon infermiere nga Kosova dhe Shqipëria

Gjermania do të marrë personel mjekësor nga Shqipëria dhe Kosova, por do të kujdeset që këto vende të mos kenë vetë mungesa të stafit mjekësor. M ...
Bllokohet puna e gjyqësorit, punëtorët e gjykatave dhe prokurorive në grevë

Bllokohet puna e gjyqësorit, punëtorët e gjykatave dhe prokurorive në grevë

Në Pallatin e Drejtësisë ka filluar greva e punëtorëve të administratës së gjykatave dhe prokurorive. Për shkak se punëtorët e administratës kanë ...
Pse qytetarët po e humbin besimin në institucione?

Pse qytetarët po e humbin besimin në institucione?

Hulumtimet e fundit të pulsit publik dëshmojnë se qytetarët e Kosovës po e humbin në vazhdimësi besimin në institucionet qeverisëse. Në raportin ...
Tërmet i fuqishëm në Shqipëri! Tirana shkundet nga 5.2 ballë

Tërmet i fuqishëm në Shqipëri! Tirana shkundet nga 5.2 ballë

Një tërmet I fuqishëm ka rënë këtë të mërkurë në mesditë dhe forca e lëkundjeve ka qenë si rrallëherë mjaft e madhe. Sipas të dhënave të publik ...
As Parlamenti Europian s’e ka të qartë se kur del raporti për vizat

As Parlamenti Europian s’e ka të qartë se kur del raporti për vizat

Përveç institucioneve dhe qytetarëve të Kosovës as në Bruksel nuk ka fare qartësi se kur Komisioni Europian do të dalë me raportin për vizat që do të ...
Tërmet në Kosovë [Foto]

Tërmet në Kosovë [Foto]

Në mëngjesin e sotëm është dëgjuar një dridhje toke në rajonin e Prishtinës. Epiqendra e tërmetit, sipas matjeve të fundit, ka qenë në Shqipëri,  ...
1 1,564 1,565 1,566 1,567 1,568 1,582 15660 / 15820 POSTS