Author: GazetaLajm

1 1,475 1,476 1,477 1,478 1,479 1,762 14770 / 17614 POSTS
Udhëheqësit e Preshevës dhe Bujanocit plotë dilema e dyshime rreth shkëmbimit të territoreve

Udhëheqësit e Preshevës dhe Bujanocit plotë dilema e dyshime rreth shkëmbimit të territoreve

Udhëheqësit politikë në Luginën e Preshevës janë plotë dilema dhe dyshime lidhur me shkëmbimin e territoreve. Deutsche Welle ka vizituar Luginën e Pr ...
Pesë vende pajtohen për statusin e Detit Kaspik

Pesë vende pajtohen për statusin e Detit Kaspik

Udhëheqësit e pesë vendeve që rrethojnë Detin Kaspik ranë dakort për përcaktimin e statusit të një prej deteve më të mëdha dhe më të pasura të botës. ...
Tifozët e Juventusit e falin Bonuccin

Tifozët e Juventusit e falin Bonuccin

Pasi ka kaluar një vit në Milan, Leonardo Bonucci vendosi që të kthehet përsëri në Torino me skuadrën që kishte fituar gjashtë Skudeto Një numër i ...
United kërkon Monchin

United kërkon Monchin

Manchester United raportohet se është duke marrë në konsideratë që ta emëroi si drejtori sportiv, Monchin e Romës apo Fabio Paraticin e Juventusit ...
Drita e përmbys Prishtinën, atmosferë impozante në stadiumin Fadil Vokrri

Drita e përmbys Prishtinën, atmosferë impozante në stadiumin Fadil Vokrri

Pas afër 30 viteve izolim me në fund në Prishtinë është luajtur një ndeshje në një stadium që i plotëson të gjitha kriteret për ndeshje ndërkombëtare ...
Kjo është festa e Dritës pasi kurorëzohet me Superkupën e Kosovës

Kjo është festa e Dritës pasi kurorëzohet me Superkupën e Kosovës

Pa asnjë dyshim, njëri prej ekipeve që ka qenë më në formë sivjet në futbollin kosovar KF Drita ka fituar SuperKupën e Kosovës, duke mposhtur P ...
Drafti i Asociacionit ende nuk i është dërguar Brukselit

Drafti i Asociacionit ende nuk i është dërguar Brukselit

Brukseli ende nuk e ka pranuar draft-statutin e asociacionit të hartuar nga ekipi menaxhues i përbërë prej 4 serbëve, edhe pse afati i fundit ishte pa ...
Kosova reciprocitet Serbisë për ‘listën e kuqe’

Kosova reciprocitet Serbisë për ‘listën e kuqe’

Autoritetet serbe kohët e fundit kanë ndaluar hyrjen në Serbi të disa zyrtarëve kosovar, që punojnë në institucionet e Kosovës. E arsye për kët ...
Iraku: Nuk i zbatojmë të gjitha sanksionet ndaj Iranit

Iraku: Nuk i zbatojmë të gjitha sanksionet ndaj Iranit

Iraku, një nga aleatët kryesorë të Shteteve të Bashkuara në botën arabe, ka deklaruar se nuk do t’i zbatojë të gjitha sanksionet e vendosura nga Uashi ...
Aksident i rëndë, mes 41 të plagosurve edhe 7 fëmijë

Aksident i rëndë, mes 41 të plagosurve edhe 7 fëmijë

Shtatë fëmijë janë në mesin e 41 të plagosurve pasi një autobus që transportonte familjet në shtëpi pas një dite në breg të detit u përmbys në M25, Ke ...
1 1,475 1,476 1,477 1,478 1,479 1,762 14770 / 17614 POSTS