Author: GazetaLajm

1 1,012 1,013 1,014 1,015 1,016 1,238 10140 / 12376 POSTS
Lajme të reja nga Angelina Jolie

Lajme të reja nga Angelina Jolie

Angelina Jolie raportohet se do të bëhet së shpejti nënë e 7 fëmijëve. Ylli i Hollywood thuhet se dëshiron të adoptojë një fëmijë tjetër. Akom ...
Një pozë nga mbrapa e ish-aktorës seksi të ‘O sa mirë’

Një pozë nga mbrapa e ish-aktorës seksi të ‘O sa mirë’

Bëhet fjalë për aktoren Linda Jarani, ajo e cila mëngjesin e sotëm i vuri ‘flakën’ Instagramit me disa fotografi shumë provokuese. Aktorja në kët ...
Ankohet qytetari, thotë se pa vendim gjykate iu mbyll lokali dhe iu konfiskuan dokumente

Ankohet qytetari, thotë se pa vendim gjykate iu mbyll lokali dhe iu konfiskuan dokumente

Një pronar i autoshkollës, tash e sa vjet po mundohet të gjejë një përgjigje në gjykata pse iu është mbyllur lokali dhe u janë konfiskuar dokumente të ...
Pajaziti: Kërkesa e Luginës për bashkim me Kosovën duhet të merret seriozisht

Pajaziti: Kërkesa e Luginës për bashkim me Kosovën duhet të merret seriozisht

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës , Zenun Pajaziti , thotë se ideja e bashkimit të Preshevës, Bujanocit dhe Medvegjës me Kosovën nuk është ide ...
Vdes turisti nga sulmi i peshkaqenit

Vdes turisti nga sulmi i peshkaqenit

Një turist ka vdekur pasi është sulmuar nga një peshkaqen në Detin e Kuq të bregut egjiptian. Thuhet se ai ishte cek dhe u gjet të premten pranë plazh ...
Karvani i gjysheve nga Nju Jorku drejt kufirit me Meksikën

Karvani i gjysheve nga Nju Jorku drejt kufirit me Meksikën

Një grup gjyshesh nga shteti Nju Jork janë nisur në një karvan drejt kufirit me Meksikën për të kërkuar bashkimin e menjëhershëm të fëmijëve imigrantë ...
Gjashtë të arrestuar me dyshimin për përfshirje në tentim-atentatin ndaj Maduros

Gjashtë të arrestuar me dyshimin për përfshirje në tentim-atentatin ndaj Maduros

Autoritetet venezuelase kanë arrestuar gjashtë persona të dyshuar për përdorimin e dronëve me nga një kilogram eksploziv në një përpjekje për të vrarë ...
Bojkoti i Listës Serbe, marrin pjesë vetëm kur votohen projekte të komunitetit serb

Bojkoti i Listës Serbe, marrin pjesë vetëm kur votohen projekte të komunitetit serb

Nga pallati presidencial në Beograd, Lista Serbe kishte paralajmëruar tërheqjen nga institucionet e Kosovës, në marsin e këtij viti. E, që nga aj ...
Qeset e “shtrenjta” plastike i kthejnë shqiptarët edhe një herë në kohën e trastave

Qeset e “shtrenjta” plastike i kthejnë shqiptarët edhe një herë në kohën e trastave

Që prej 1 korrikut një qese plastike mund ta marrësh vetëm kundrejt pagesës. Cmimi është simbolik, 5 deri në 10 lekë, por ky çmim së bashku me nd ...
A është Kosova e gatshme t’i përballojë të nxehtit që po vjen

A është Kosova e gatshme t’i përballojë të nxehtit që po vjen

Ditët e freskëta të verës të cilat u përcollën me reshje shiu, duket se kanë mbaruar. Vala e të nxehtit që ka kapluar perëndimin e kontinentit, d ...
1 1,012 1,013 1,014 1,015 1,016 1,238 10140 / 12376 POSTS