Author: GazetaLajm

1 2 3 1,035 10 / 10349 POSTS
Ministri Shala mbështet kompanitë kosovare në panairin e Mobilierisë dhe Enterierit “IMM” në Këln të Gjermanisë

Ministri Shala mbështet kompanitë kosovare në panairin e Mobilierisë dhe Enterierit “IMM” në Këln të Gjermanisë

Për të tretën herë me radhë kompanitë nga Kosova po marrin pjesë në Panairin ndërkombëtar të Mobilierisë dhe Enterierit “IMM”, që po mbahet në Këln ...
Zv/ministrja Krasniqi iu bën thirrje bizneseve t’i vendosin flamujt që tregojnë origjinën e mallit

Zv/ministrja Krasniqi iu bën thirrje bizneseve t’i vendosin flamujt që tregojnë origjinën e mallit

Zëvendësministrja e Tregtisë dhe Industrisë, Arbëreshë Krasniqi, bashkë me kryeinspektorin e MTI-së, Lulzim Syla kanë vizituar disa markete për të par ...
Makolli mori pjesë në ceremoninë e pranimit të mamografit për QKMF-në në Mitrovicë​

Makolli mori pjesë në ceremoninë e pranimit të mamografit për QKMF-në në Mitrovicë​

Zëvendësministri I MPMS-së, Vesel Makolli, mor sot pjesë në përurimin e dhe vënien në funksion të mamografit për QKMF-n në Komunën e Mitrovicës, ku Mi ...
Shala në mbledhje të qeverisë kundërshtoi hyrjen e produkteve pa taksë 100%

Shala në mbledhje të qeverisë kundërshtoi hyrjen e produkteve pa taksë 100%

Pavarësisht propozimit të qeverisë për heqjen e taksës 100 % për mallrat që kanë hy në Kosovë para vendosjes së kësaj takse, ministri i MTI-së, Endrit ...
Edhe ky ligj është me difekt, ashtu si puna e shtetësisë!

Edhe ky ligj është me difekt, ashtu si puna e shtetësisë!

Nga: Dervish Alimi   Edhe kjo punë s'është kryer si duhet, sepse është lënë që përdorimi i saj të jetë paralel me gjuhën maqedonase, dhe jo v ...
Meta i përgjigjet letrës kërcënuese të Haxhiut: Kam njohur dikur një Baton…

Meta i përgjigjet letrës kërcënuese të Haxhiut: Kam njohur dikur një Baton…

Presidenti Ilir Meta i është përgjigjur për herë të parë për letrën që gazetari i njohur Baton Haxhiu i kisht dërguar privatisht në lidhje me kandidat ...
Moderatorja shqiptare ndryshon pamje, bëhet brune

Moderatorja shqiptare ndryshon pamje, bëhet brune

Ajo është një nga moderatoret simpatike të ekranit shqiptar gjithashtu emër i lakuar në showbiz për lidhjen e saj ose jo me këngëtarin Butrint Imeri. ...
Rivalitet me Roza Latin? Flet Rudina Dembacaj

Rivalitet me Roza Latin? Flet Rudina Dembacaj

Aktorja dhe moderatorja e “Mos i fol shoferit” folur ndër të tjera edhe për ndryshimet e fundit që ka pësuar ky program. Rudina prej një sezoni ...
Messi dhe Suarez mbretërojnë në Europë

Messi dhe Suarez mbretërojnë në Europë

Nuk është vetëm La Liga ku Lionel Messi dhe Luis Suarez vazhdojnë të jenë golashënuesit më të mirë, por ata kanë edhe partneritetin me vdekjeprurës në ...
Shpërthen Arta Dade: Genti Cakaj? Nuk është kandidaturë e PS, por e oborrit të Ramës

Shpërthen Arta Dade: Genti Cakaj? Nuk është kandidaturë e PS, por e oborrit të Ramës

Ish deputetja dhe ish ministrja e jashtme, Arta Dade thotë se Gent Cakaj nuk është kandidaturë e Partisë Socialiste, por e oborrit të kryeministrit Ed ...
1 2 3 1,035 10 / 10349 POSTS