Author: GazetaLajm

1 2 3 2,036 10 / 20360 POSTS
Ish-ushtari i UÇK-së thotë se i refuzoi dy ftesa të Speciales: Më arrestojnë më 28 nëntor

Ish-ushtari i UÇK-së thotë se i refuzoi dy ftesa të Speciales: Më arrestojnë më 28 nëntor

Faik Zogaj, ish-ushtar i UÇK-së, thotë se ka refuzuar të pranojë dy ftesa nga Specialja. Ftesën e dytë tha se e ka marrë më 22 nëntor dhe e ka refu ...
Paralajmërimi i Vuçiqit për luftë, flasin nga BE-ja

Paralajmërimi i Vuçiqit për luftë, flasin nga BE-ja

Bashkimi Evropian nuk ka pranuar të japë ndonjë koment të drejtpërdrejtë lidhur me deklaratat e djeshme të presidentit të Serbisë, Aleksander Vuçiq, s ...
Rama: Deklaratat e Vuçiqit janë të kota, Serbia e ka humbur luftën dhe Kosova është shtet

Rama: Deklaratat e Vuçiqit janë të kota, Serbia e ka humbur luftën dhe Kosova është shtet

Kryeministri Edi Rama ka folur për Kosovën dhe komentoi deklaratat provokuese të Aleksandër Vuçiq. Sipas Ramës nuk ka asnjë mundësi që Kosova dhe S ...
Njësia e krimeve kibernetike fillon hetimin pasi ministres Haradinaj-Stublla i hakohet Facebook-u

Njësia e krimeve kibernetike fillon hetimin pasi ministres Haradinaj-Stublla i hakohet Facebook-u

Ministres së Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla, pasditen e djeshme, iu është hakuar llogaria e saj në Facebook. Ministrja r ...
Spitali COVID-19 ende nuk është gati, klinikat e QKUK-së të mbushura me të infektuar

Spitali COVID-19 ende nuk është gati, klinikat e QKUK-së të mbushura me të infektuar

Mbi 9 mijë e 400 raste aktive me koronavirus janë aktualisht në Kosovë dhe klinikat e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës (QKUK), janë mbushur me ...
Pamje/Përleshje masive në Fushë-Kosovë, mes policisë dhe qytetarëve

Pamje/Përleshje masive në Fushë-Kosovë, mes policisë dhe qytetarëve

Një përleshje ka ndodhur ditën e sotme në Fushë-Kosovë. Në këtë ngjarje janë përfshirë pjesëtarë të Policisë dhe disa qytetarë. Përmes këtyre ...
TRE KOSOVARË NË POLICINË E AUSTRISË LUFTUAN KUNDËR TERRORISTËVE NË VJENË

TRE KOSOVARË NË POLICINË E AUSTRISË LUFTUAN KUNDËR TERRORISTËVE NË VJENË

Ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla, ka thënë të martën se tre policisë nga Kosova ishin pjesë e grupit policor që luftuan terrori ...
KUVENDI PRITET TË MBAJË SEANCË TË PREMTEN LIDHUR ME PROJEKTLIGJIN PËR RIMËKËMBJE EKONOMIKE

KUVENDI PRITET TË MBAJË SEANCË TË PREMTEN LIDHUR ME PROJEKTLIGJIN PËR RIMËKËMBJE EKONOMIKE

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, ka deklaruar se kanë dorëzuar kërkesë për seancë të jashtëzakonshme lidhur ...
BIK DËNON SULMIN TERRORIST TË VJENËS

BIK DËNON SULMIN TERRORIST TË VJENËS

Bashkësia Islame e Kosovës, ka dënuar sulmin terrorist në Vjenë, njofton Insajderi. Një grup i armatosur terroristësh që dyshohet se kishin motive ...
MACRON PAS SULMIT TERRORIST NË AUSTRI: NE JEMI NJË FAMILJE

MACRON PAS SULMIT TERRORIST NË AUSTRI: NE JEMI NJË FAMILJE

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka dënuar sulmin terrorist në Vjenë. Sulmi në kryeqytetin austriak vjen pas disa sulmeve terroriste në Franc ...
1 2 3 2,036 10 / 20360 POSTS