Anglia largon mallkimin disa vjeçar

Anglia largon mallkimin disa vjeçar

Anglia ka mundur sot me penallti Kolumbinë dhe besoni apo jo Anglia nuk ka fituar asnjë ndeshje me penallti në një Botëror

Anglia dhe Kolumbia shkuan në shtesa pasi që koha e rregullt përfundoi më rezultat 1-1.

Por, edhe pas vazhdimeve anglezët edhe pse sulmuan shumë në vazhdime nuk arritën që të shënojnë gol.

E në penallti u mendua që do ta ndjek mallkimi Anglinë, një mallkim që e kishte ndjekur atë edhe në Botëroret e fundit.

Por, më sa duket ky mallkim është thyer pas paraqitjes se mirë të Harry Kane me shokë.

 

 

COMMENTS